RLR20C8062FRB14
Mfr.Part #
RLR20C8062FRB14
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Brand :
TDK-Lambda
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Other Names :
RLR20C8062FRB14-MIL
Product Type :
Isolated DC-DC Converters
Failure Rate :
R (0.01%)
Product Category :
Isolated DC/DC Converters - Other
Resistance :
80.6 kOhms
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
TDK-Lambda
Packaging :
Bulk
Height - Seated (Max) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Features :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Size / Dimension :
0.138 Dia x 0.375 L (3.51mm x 9.53mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
RoHS :
Details
Tolerance :
±1%
Subcategory :
DC-DC Converter
Datasheets
RLR20C8062FRB14
Vishay / Dale RLR20C8062FRB14
80.6 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,