RLR20C8061FSB14
Mfr.Part #
RLR20C8061FSB14
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
8.06kOhms
Composition :
Metal Film
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C8061FSB14
Vishay / Dale RLR20C8061FSB14
8.06kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,