RLR20C7873FSB14
Mfr.Part #
RLR20C7873FSB14
Description
RES 787K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
787kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
32 Weeks
Package / Case :
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C7873FSB14
Vishay / Dale RLR20C7873FSB14
787kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,