RLR20C7871FSB14
Mfr.Part #
RLR20C7871FSB14
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
7.87kOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Metal Film
Published :
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C7871FSB14
Vishay / Dale RLR20C7871FSB14
7.87kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,