RLR20C7681FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C7681FRRSL
Description
RES 7.68K OHM 1% 1/2W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Width :
3.51mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
7.68kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
9.525mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C7681FRRSL
Vishay / Dale RLR20C7681FRRSL
7.68kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,