RLR20C75R0FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C75R0FRRSL
Description
RES 75 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
75Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C75R0FRRSL
Vishay / Dale RLR20C75R0FRRSL
75Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,