RLR20C7503FMRE7
Mfr.Part #
RLR20C7503FMRE7
Description
RES 750K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
11.43mm
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
3.51mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
750kOhms
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR20C7503FMRE7
Vishay / Dale RLR20C7503FMRE7
Through Hole 750kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,