RLR20C7500GSR36
Mfr.Part #
RLR20C7500GSR36
Description
RES 750 OHM 2% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Resistance :
750Ohms
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C7500GSR36
Vishay / Dale RLR20C7500GSR36
750Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,