RLR20C7500GMRE8
Mfr.Part #
RLR20C7500GMRE8
Description
RES 750 OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Length :
11.43mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
750Ohms
Not Applicable
Diameter :
3.51mm
Datasheets
RLR20C7500GMRE8
Vishay / Dale RLR20C7500GMRE8
Through Hole 750Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,