RLR20C7321FSB14
Mfr.Part #
RLR20C7321FSB14
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
7.32kOhms
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C7321FSB14
Vishay / Dale RLR20C7321FSB14
7.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,