RLR20C7320FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C7320FSRSL
Description
RES 732 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
732Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C7320FSRSL
Vishay / Dale RLR20C7320FSRSL
732Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,