RLR20C6R81FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C6R81FRBSL
Description
RES 6.81 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Power Rating :
500mW
Resistance :
6.81Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Not Applicable
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C6R81FRBSL
Vishay / Dale RLR20C6R81FRBSL
6.81Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,