RLR20C6980FMB14
Mfr.Part #
RLR20C6980FMB14
Description
RES 698 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Width :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
698Ohms
Datasheets
RLR20C6980FMB14
Vishay / Dale RLR20C6980FMB14
698Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,