RLR20C68R0GSBSL
Mfr.Part #
RLR20C68R0GSBSL
Description
RES 68 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
68Ohms
Published :
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C68R0GSBSL
Vishay / Dale RLR20C68R0GSBSL
68Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,