RLR20C6811FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C6811FRRE7
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
11.43mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Axial
Diameter :
3.51mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
6.81kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C6811FRRE7
Vishay / Dale RLR20C6811FRRE7
Through Hole 6.81kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,