RLR20C6810FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C6810FSRE6
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
681Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C6810FSRE6
Vishay / Dale RLR20C6810FSRE6
681Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,