RLR20C6810FSR36
Mfr.Part #
RLR20C6810FSR36
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Axial
Published :
Tolerance :
±1%
Resistance :
681Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C6810FSR36
Vishay / Dale RLR20C6810FSR36
681Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,