RLR20C6810FRRE8
Mfr.Part #
RLR20C6810FRRE8
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
11.43mm
Resistance :
681Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR20C6810FRRE8
Vishay / Dale RLR20C6810FRRE8
Through Hole 681Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,