RLR20C6810FMB14
Mfr.Part #
RLR20C6810FMB14
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
681Ohms
Datasheets
RLR20C6810FMB14
Vishay / Dale RLR20C6810FMB14
681Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,