RLR20C6492FRB14
Mfr.Part #
RLR20C6492FRB14
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Length :
9.525mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
64.9kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR20C6492FRB14
Vishay / Dale RLR20C6492FRB14
Through Hole 64.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,