RLR20C6423FRR36
Mfr.Part #
RLR20C6423FRR36
Description
RES 642K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
642kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C6423FRR36
Vishay / Dale RLR20C6423FRR36
642kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,