RLR20C6200GRBSL
Mfr.Part #
RLR20C6200GRBSL
Description
RES 620 OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance :
620Ohms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
9.525mm
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.51mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C6200GRBSL
Vishay / Dale RLR20C6200GRBSL
620Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,