RLR20C6192FSB14
Mfr.Part #
RLR20C6192FSB14
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Resistance :
61.9kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C6192FSB14
Vishay / Dale RLR20C6192FSB14
61.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,