RLR20C60R4FRB14
Mfr.Part #
RLR20C60R4FRB14
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Width :
3.51mm
Resistance :
60.4Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
9.525mm
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
3.51mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C60R4FRB14
Vishay / Dale RLR20C60R4FRB14
Through Hole 60.4Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,