RLR20C5R10GSBSL
Mfr.Part #
RLR20C5R10GSBSL
Description
RES 5.1 OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
5.1Ohms
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Axial
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR20C5R10GSBSL
Vishay / Dale RLR20C5R10GSBSL
5.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,