RLR20C57R6FRB14
Mfr.Part #
RLR20C57R6FRB14
Description
RES 57.6 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
57.6Ohms
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C57R6FRB14
Vishay / Dale RLR20C57R6FRB14
57.6Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,