RLR20C5760FSB14
Mfr.Part #
RLR20C5760FSB14
Description
RES 576 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Resistance :
576Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C5760FSB14
Vishay / Dale RLR20C5760FSB14
576Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,