RLR20C5622FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C5622FRBSL
Description
RES 56.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
56.2kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C5622FRBSL
Vishay / Dale RLR20C5622FRBSL
56.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,