RLR20C5621FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C5621FSBSL
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.62kOhms
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Axial
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C5621FSBSL
Vishay / Dale RLR20C5621FSBSL
5.62kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,