RLR20C5620FRB14
Mfr.Part #
RLR20C5620FRB14
Description
RES 562 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
3.51mm
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
562Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C5620FRB14
Vishay / Dale RLR20C5620FRB14
Through Hole 562Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,