RLR20C5603GMRSL
Mfr.Part #
RLR20C5603GMRSL
Description
RES 560K OHM 2% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
3.51mm
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
560kOhms
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C5603GMRSL
Vishay / Dale RLR20C5603GMRSL
560kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,