RLR20C54R9FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C54R9FRBSL
Description
RES 54.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
54.9Ohms
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Width :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Length :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C54R9FRBSL
Vishay / Dale RLR20C54R9FRBSL
54.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,