RLR20C5491FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C5491FMRSL
Description
RES 5.49K OHM 1% 1/2W AXIAL
Metal Film
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
9.525mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
M (1%)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
5.49kOhms
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C5491FMRSL
Vishay / Dale RLR20C5491FMRSL
5.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,