RLR20C5361FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C5361FSBSL
Description
RES 5.36K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
5.36kOhms
Datasheets
RLR20C5361FSBSL
Vishay / Dale RLR20C5361FSBSL
5.36kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,