RLR20C51R0GSB14
Mfr.Part #
RLR20C51R0GSB14
Description
RES 51 OHM 2% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Resistance :
51Ohms
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C51R0GSB14
Vishay / Dale RLR20C51R0GSB14
51Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,