RLR20C5112FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C5112FSRE6
Description
RES 51.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Composition :
Metal Film
Published :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power Rating :
500mW
Resistance :
51.1kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C5112FSRE6
Vishay / Dale RLR20C5112FSRE6
51.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,