RLR20C4R64FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C4R64FSRE6
Description
RES 4.64 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
4.64Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
RLR20C4R64FSRE6
Vishay / Dale RLR20C4R64FSRE6
4.64Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,