RLR20C4R64FSR36
Mfr.Part #
RLR20C4R64FSR36
Description
RES 4.64 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Published :
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
4.64Ohms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C4R64FSR36
Vishay / Dale RLR20C4R64FSR36
4.64Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,