RLR20C4R42FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C4R42FSRSL
Description
RES 4.42 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
4.42Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C4R42FSRSL
Vishay / Dale RLR20C4R42FSRSL
4.42Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,