RLR20C4870FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C4870FSRSL
Description
RES 487 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Resistance :
487Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C4870FSRSL
Vishay / Dale RLR20C4870FSRSL
487Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,