RLR20C4870FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C4870FRRE5
Description
RES 487 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
11.43mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
2
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
487Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
3.51mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR20C4870FRRE5
Vishay / Dale RLR20C4870FRRE5
Through Hole 487Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,