RLR20C47R0GPRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C47R0GPRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 47 OHM 2% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
9.525mm
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
47Ohms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±2%
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C47R0GPRSL
Vishay / Dale RLR20C47R0GPRSL
47Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,