RLR20C4751FSR36
Mfr.Part #
RLR20C4751FSR36
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
4.75kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C4751FSR36
Vishay / Dale RLR20C4751FSR36
4.75kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,