RLR20C4751FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C4751FRRE5
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Diameter :
3.51mm
Resistance :
4.75kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Length :
11.43mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Datasheets
RLR20C4751FRRE5
Vishay / Dale RLR20C4751FRRE5
Through Hole 4.75kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,