RLR20C4702GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C4702GSRE6
Description
RES 47K OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
47kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C4702GSRE6
Vishay / Dale RLR20C4702GSRE6
47kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,