RLR20C4701GSRE5
Mfr.Part #
RLR20C4701GSRE5
Description
RES 4.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
Resistance :
4.7kOhms
Package / Case :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C4701GSRE5
Vishay / Dale RLR20C4701GSRE5
4.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,