RLR20C43R2FRRE811
Mfr.Part #
RLR20C43R2FRRE811
Description
RES 43.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.51mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
11.43mm
Resistance :
43.2Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C43R2FRRE811
Vishay / Dale RLR20C43R2FRRE811
Through Hole 43.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,