RLR20C4323FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C4323FRRSL
Description
RES 432K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Resistance :
432kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C4323FRRSL
Vishay / Dale RLR20C4323FRRSL
432kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,