RLR20C4323FMB14
Mfr.Part #
RLR20C4323FMB14
Description
RES 432K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
432kOhms
Factory Lead Time :
32 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C4323FMB14
Vishay / Dale RLR20C4323FMB14
Through Hole 432kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,