RLR20C4321FSM23
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C4321FSM23
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
4.32kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
33 Weeks
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Datasheets
RLR20C4321FSM23
Vishay / Dale RLR20C4321FSM23
4.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,